Olmaz Demeyin !
 PRİNS
Yeni Tuscon
 tuscon
BRC 'li

 brc li

Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam22
Toplam Ziyaret137887

Hyundai özel lpg montaj sistemi

Hyundai araçlara özel lpg sistemi ile aracın manifoldu delme işlemi olmadan ve kablo soket sistemi ile araçın kabloları kesilmeden, araça uygun bağlantı aparatları kullanarak, araçın orjinalliği ön planda tutularak lpg montajımız vardır. Bu uygulama ile lider konumda bulunan şirketimiz kaliteden ödün vermeden sizlere daha iyi hizmet vermek için günümüzün en son teknolojisini kullanmaktadır.

Eren Güler / hurriyet.com.tr
LPG'li Hyundai ne kadar avantajlı?

Hyundai Genel Müdürü Kurthan Tarakçıoğlu ile dün başlayan röportajın ikinci ve son bölümünü aşağıda okuyabilirsiniz.

 LPG'li Hyundai işi nereden çıktı?

Biz müşteriye hizmet götürmeyi, fayda sağlamayı düşünen bir markayız. Bir kere LPG'li araç benzinliye göre önemli bir yakıt tasarrufu sağlıyor. İkincisi çevre şu anda dünyanın sorunu. LPG'li araçla benzinliye göre zararlı gaz salınımı yüzde 13 azalttık. Her iki faydayı yanyana koyduğumuzda, 'zaten gecikmiştik, bir an önce başlayalım' dedik ve başladık.

Fabrika çıkış LPG'li mi yoksa sonradan mı taktırılıyor?

Biz bu konuda dünyada en ileri teknolojiye sahip firmalardan birisi olan İtalyan BRC ile çalışıyoruz. Gelip bizden sıfır araç alanlar isterlerse BRC'nin servislerinde veya Hyundai servislerinde LPG kitini taktırabiliyorlar. Direkt LPG'li üretim yapmıyoruz, çünkü bu konudaki iş ortaklarımız gayet iyi.

Benzinli modelere göre yüzde 40 tasarruf sağlıyor. Bizim hesaplarımıza göre 100 bin kilometrede 8 bin lira tasarruf oluyor.

-Yakıt tüketimi nedir?

100 kilometrede 9.1 litre otogaz tüketiyor

- İlgi nasıl?

Biz bu işe 3 ay önce sadece Accent Era 1.4 ve 1.6 modellerinde başladık. Aradan geçen sürede 750 tane LPG dönüşümlü araç sattık.

- İyi mi bu rakam?

Tabii ki. Bu rakam Era'nın söylediğim iki modelinin yüzde 20'sine denk geliyor. Bizce çok önemli. Her beş araçtan birinin LPG'li satıldığı anlamına geliyor.

- Diğer modellere uygulanmıyor mu?

Önce Era ile başladık ama artık tüm modellere yaydık. i10, i30, Matrix gibi tüm benzinli binek araçlarda isteyen herkes LPG'li alabilir. Böylece bu LPG işini daha da büyüteceğiz.

- 2009 için bir hedef var mı?

Daha işin başında 750 sattık, 2009'da rahat rahat 4 bini buluruz.

- Peki LPG ile herhangi bir performans kaybı oluyor mu?

Hiç bir değişiklik yok. Tamamen aynı performansı alıyorsunuz. Sonuçta artık hem teknoloji çok gelişti hem de kullandığımız marka çok iyi.

- Güvenlik sorunu?

Tamamen güvenli bir sistem. Zaten böyle olmasa bu işe girmemiz, buna garanti vermemiz söz konusu bile olamazdı. Çok uzun araştırmalar yaparak başladık bu işe.

- Ama toplum genelinde böyle bir güvenlik sorunu algısı var...
 
Evet, çünkü geçmişte LPG'li araçlarla ilgili birkaç tane vaka oldu. Bir de dışarıda, sanayide ehil olmayan kişilerin elinde yapılan dönüşünmler var. Bunlar risk oluşturdu. Sonuçta zaman içerisinde bunlar bizim gibi girişimlerle yolunu bulacak ve düzgünleşecek. Ama bu kötü algıların giderilmesi daha bir-iki yıl alacak.

Bizim için en önemli konu güvenlik. Ardından ekonomik olması, çevreci olması ve garantili olması geliyor. LPG'li araç satışlarında kullandığımız unsurlar bunlar.

- Türkiye'de LPG'li araçlar kapalı garajlara alınmıyor. Bu uygulama yurtdışında var mı?

Hayır, bu bize özgü bir uygulama. Avrupa'da tamemen serbest.

- Hyundai'nin bu sene yeni modelleri gelecek mi?

Bu sene gelecek olan i30'un Crossover station wagonu var. ix55 diye bir SUV aracımız var, Santa FE'nin de üzerinde bu araç. Yıl ortasında B segmentinde i20 gelecek. Ayrıca ABD'de yılın otomobili seçilen Genesis de gelecek.

- O nasıl bir araç?

Lüks segmentte bir araç. Satış olarak çok yüksek rakamlara ulaşamayız ama Hyundai'nin marka olarak nereyi hedeflediğini tüketicinin görmesi açısından iyi bir şey olacak. Biz Genesis'le A plus tüketiciyi hedefliyoruz.

- i20 nasıl bir araç?

O da Getz'in yerine gelecek. Getz'in üretimi bitiyor artık.

- Era'da bir değişim olacak mı?

Era'da 2010 model yılı değişikliği olacak ve bir makjaylama yapılacak.

 

http://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/11170950.asp  alıntıdır.

Tanıtım Video
Markalar

 

 

HIZLI İLETİŞİM

0 242 221 40 40
0 543 221 40 40
0 549 221 40 40
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar32.758032.8893
Euro35.021935.1622
Tsı ( Benzine SON ! )

 vialle likit

Kalite de Öncü
 uysal
 brc
Tercihiniz KALİTE mi ?
 

Prins
 prins antalya
Kaliteyi Zaman Belirler.

 brc slayt